MAKİNE OTOMASYON DERGİSİ

 

DASSAULT SYSTÈMES EUROMED&EMEAR BÖLGESI SATIŞLARDAN SORUMLU BAŞKAN YARDIMCISI LUCA ROSSETTINI :  TASARIMDAN İMALATA UZANAN EKOSİSTEMLERİNİ SORUNSUZCA BULUTA TAŞIYABİLECEK.


 

Öncelikle bize markayı temsil eden bir yönetici olarak kendinizi tanıtabilir misiniz?


30 yılı aşkın bir süredir BT endüstrisi içindeyim. Bu süre zarfında, işletmelere sanal dünyanın mevcut yetenekleri sayesinde teknolojinin iş sorunlarını nasıl çözebileceğini anlamalarına yardımcı olma hedefiyle çalışmalarımı sürdürüyorum. Dassault Systèmes bünyesine katıldığımdan bu yana ise 23 yıl geçti. Bu sürede de EMEA bölgesinde profesyonel satış kanalını yönetmeden şu anki Euromed bölgesindeki PS liderlik rolüme kadar birçok farklı görevde bulundum.

SOLIDWORKS dünya genelinde pazardaki şu andaki varlığı nasıl acaba? Bizimle güncel verileri paylaşır mısınız?

Grubumuz, 140'dan fazla ülkede, tüm endüstrilerde faaliyet gösteren, farklı büyüklükteki 250.000'den fazla müşterisine değer katmya devam ediyor. SOLIDWORKS de Dassault Systèmes’in tescilli ticari bir markası ve endüstrilerde en tanınan çözümlerden biri olarak endüstrilerde oyunun kurallarını yazmaya devam ediyor.

Türkiye pazarına dönersek, yatırımlarınızdan bahseder misiniz? Ayrıyeten, ileriye dönük plan ve hedefleriniz nelerdir?

Son yıllarda çeşitli sponsorluklarımızla ve verdiğimiz desteklerle de gündeme gelmekten ve farklı kitlelere de ulaşmaktan dolayı çok mutluyuz.  Geçen yıl 2018 FIRST Robotik Yarışması'nın sponsoru olmuştuk. Türkiye'de ilk defa 14 farklı ilde liselerden 30 takım kendi robot tasarımlarıyla yarıştılar. Gerçekten bizim için müthiş bir deneyimdi. Teknik danışmanlık hizmetlerimiz de oluyor. Öğrencilere destek olmaya çalışıyoruz. 2019’da bunu sürdürdük ve ileriki dönemlerde de sürdüreceğiz.

Her sene yeni SOLIDWORKS versiyonu heyecanla pazarda beklenir. Bu sene için nasıl? Yeni SOLIDWORKS yine pazarda aynı etkiyi hissettirebilecek mi?

Her sene böyle bir heyecanı yaratmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu sene de farklı olmayacak. 3D tasarım ve mühendislik uygulamaları portföyümüzün en son sürümü olan SOLIDWORKS 2020'yi pazara sunduk. SOLIDWORKS 2020, altı milyondan fazla SOLIDWORKS kullanıcısının kavramsal tasarımdan mamul ürün aşamasına kadar ürün geliştirme sürecini hızlandırmasını ve iyileştirmesini, ve de kurumlarına değer katmasını sağlayan geliştirmeler, yeni özellikler ve iş akışları sunuyor.

Yeni sürümü oluşturma sürecinde, kullanıcılardan gelen ihtiyaçlar, geri bildirimler nelerdi, bunlar nasıl etkili oldu?

Dassault Systèmes’deki araştırma ve geliştirme ekibimiz, SOLIDWORKS topluluğundan gelen binlerce geliştirme isteğine yanıt olarak SOLIDWORKS 2020'yi yarattı. 3DEXPERIENCE platformuna kusursuz bir şekilde bağlanan SOLIDWORKS 2020, aynı zamanda, rekabetçi kuruluşların yeni işbirliği ve çeviklik düzeylerine ulaşıp müşterilerine daha hızlı ve düşük maliyetli yeni deneyim kategorileri sunmasını gerektiren, küresel piyasa trendlerini ve iş gereksinimlerini de karşılayacak.

Biz sadece, herkesin bilip sevdiği kullandığı saygı gösterdiği SOLIDWORKS portföyüne yeni, güçlü yetenekler katmakla kalmıyoruz, ayrıca dünyadaki yegane bütünsel dijital deneyim platformu olan 3DEXPERIENCE platformu üzerinden onu buluta doğru genişletiyoruz. Kullanıcılarımızı 3DEXPERIENCE.WORKS’ün avantajlarından yararlanmaya teşvik eden platform tabanlı portföyümüze bir köprü oluşturduk. Bu, kuruluşlara Endüstri Rönesansını ve onun yeni icat, yenilikçilik ve işbirliği ve üretme yolları keşfetme ruhunu kucaklamaları için gerekli ortam ve uygulamaları sunuyor.

Bulut, son yıllarda teknoloji dünyasında belirleyici bir trend. Çözümün bulutla entegrasyonu nasıl acaba?

Bu yılın başlarında SOLIDWORKS World 2019’da açıklandığı gibi, tüm bu bulut tabanlı çözümler, 3DEXPERIENCE platformunun gücünü ve kapsamını SOLIDWORKS’ün sadeliği ve kullanım kolaylığı ile biraraya getiren 3DEXPERIENCE.WORKS portföyünün bir parçası olacak.

Solidworks’un 2020’deki yenilikleri neler olacak? Bizleri bilgilendirir misiniz?

Müşteriler; işlevsellik, işbirliği, çeviklik ve operasyonel verimlilikte yeni aşamalar kaydedilmesini sağlayan entegre 3DEXPERIENCE.WORKS portföyü sayesinde, Tasarımdan İmalata Uzanan Ekosistemlerini Sorunsuzca Buluta Taşıyabilecek. 3D tasarım ve mühendislik portföyünün bu en son sürümü, ürün gelişimini hızlandırmaya ve iyileştirmeye yönelik yüzlerce yeni özellik, geliştirme ve iş akışı içeriyor. Altı milyondan fazla SOLIDWORKS kullanıcısı daha iyi performans ve pürüzsüz iş akışları sayesine ürünleri daha hızlı yenileyebilecek.

SOLIDWORKS 2020’nin yüzlerce yeni geliştirmesi sayesinde, kullanıcılar günlük operasyonlarda sistem performansını iyileştirmek, iş akışlarını pürüzsüz kılmak, ve 3DEXPERIENCE platformuna kusursuz bir şekilde bağlanarak, tasarımdan imalata uzanan ekosistemlerini masaüstünden buluta taşımak için çeşitli seçenek ve fırsatlardan yararlanabilecek.

SOLIDWORKS 2020 ve 3DEXPERIENCE.WORKS çözüm portföyümüz sayesinde 3DEXPERIENCE platformu; konsept geliştirme, ürün tasarlama ve bunları üretme ve sunma faaliyetlerinin yönetimine yardımcı olmak için birlikte işleyen, giderek büyüyen bir bulut tabanlı çözümler seti sunuyoruz. XShape (subd-modelleme) uygulamasını içeren 3D Sculpture, XDesign (parametrik modelleme) uygulamasını içeren 3D  Creator, 3D Component Designer (veri yönetimi), Project Planner ve Structural Professional Engineer (gelişmiş simülasyon) gibi çözümler, kullanıcıların tasarımdan imalata uzanan süreçlerdeki pürüzleri azaltmasına olanak tanıyoruz.

 

 

 

 

Sitede ara

© 2014 Tüm Hakları Saklıdır.