YILDIZ ROBOCON’17 

Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesindeki Robotik ve Otomasyon Kulübü’nün bu sene 4.sünü düzenleyeceği, eski ismiyle ‘Yıldız Savaşları’ yeni ismiyle ‘Yıldız Robocon(Yıldız Robotics Contest) ’ 25-26 Mart 2017 tarihleri arasında Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

  İlk senesinde 385 robot ve 1000’den fazla yarışmacıyı ağırlayan, her geçen yıl bu sayıları arttıran Yıldız Robocon, bu sene de yenilikçi çizgisini bozmadan 1500’ün üzerinde katılımcıyı ağırlamayı hedeflemektedir.

 

  Elektrik, Elektronik, Mekatronik, Kontrol ve Otomasyon, Makine Mühendisliği ve Teknik Lise öğrencileriyle birlikte robotiğe ilgisi olan herkesin katılabileceği Yıldız Robocon, birbirinden heyecanlı, 7 farklı kategoriden oluşmaktadır.

 

  Yıldız Robocon, geleneksel robot yarışması kategorileri olan Mini Sumo, Çizgi İzleyen, Robocross(arazi), Yangın Söndüren, Labirent Çözen, Serbest Kategori’nin yanı sıra Yıldız Savaşları Kategorisi ile ülke çapında düzenlenen robot yarışmalarından çok farklıdır. Arena içerisinde uzaktan kumanda ile kontrol edilen ateş püskürtme, testereyle parçalama, kaldırıp fırlatma gibi daha birçok özelliklere sahip olan robotların savaştığı, heyecanın doruklarda yaşandığı ‘Yıldız Savaşları’ kategorisi, etkinliğin Türkiye’deki robot yarışmaları kapsamında farkını ortaya koymasını sağlamıştır.

  Kategorilerdeki yarışma heyecanının yanısıra organizasyona destek veren firmalar için bir fuar alanı oluşturularak öğrenci-firma işbirliğini arttırmak amaçlanmaktadır. Etkinlik sırasında firma yetkilileri ve akademisyenler tarafından robotik ve kontrol alanında seminerler, söyleşiler ve sergiler düzenlenecektir.

   7’den 70’e her yaştan yarışmacısı ve katılımcısına iki gün boyunca eşsiz bir görsel şölen sunan Yıldız Robocon, bu sene de robot sevdalılarını bu heyecana davet ediyor!

İletişim için:

https://www.yturok.com

https://www.yildizrobocon.org/iletisim

https://www.facebook.com/yildizrobocon

https://www.twitter.com/yildizrobocon

                    

INAVITAS KULLANICILARIYLA BULUŞUYOR

TOWARDS THE GRID OF THINGS

 

Ülkemizde 18 dağıtım şirketinde kullanılan ve dağıtım sistemi yönetim süreçlerinin farklı ihtiyaçlarına esnek, yenilikçi ve bütünlükçü çözümler sunan Inavitas’ın kullanıcıları ile buluşacağı; dağıtım yönetim sistemlerinde ortaya çıkan ihtiyaçlar ve Inavitas’ın bu anlamda sunması gereken çözümler ile gelişim sürecinin kullanıcılarla birlikte tartışılacağı “Inavitas Kullanıcı Konferansı 2017” etkinliğimizi bu yıl Endoks ve T4E ortaklığı ile 20 – 21 Şubat 2017’de Ankara Wyndham Otelde gerçekleştiriyoruz.

Bu sene konferans şeklinde planlanan Inavitas Kullanıcı Günleri’nde, gelişen teknoloji ile birlikte konvansiyonel olmayan yüklerin ve üretim birimlerinin dağıtım sistemindeki penetrasyonlarının giderek artması sonucu ortaya çıkan problemler ve çözüm yöntemleri “towards the grid of things” teması ile işlenecek ve programın odak noktası olacaktır.

Dağıtım Sistemlerinde Teknolojilerileri konuşacağımız etkinliğin ilk gününde, sektörün önde gelen isimlerini konuk ediyoruz. Yenilenebilir Enerji ve Güç Kalitesi üzerine yoğunlaşacağımız ikinci gün ise konusunda uzman akademisyenleri Inavıtas kullanıcılarıyla buluşturuyoruz.

 

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için lütfen web sitemizi ziyaret ediniz; “iuc2017.inavitas.com

 
 
 
 

                                  WALTER’DEN KAPLAMA TEKNOLOJİSİNDE ÖNEMLİ ATIL IM

 

Yeni kesme malzemesi nesli: Tiger▪tec® Gold

 

Geçmişte Tiger▪tec® ve Tiger▪tec® Silver ile kaplama alanında çığır açan teknolojileri metal işleme sektörüne kazandırmış olan Walter, talaşlı imalat uzmanı olarak şu sıralar teknolojide çıtayı daha da yükseltecek bir atılıma daha imza attı. 

 

Walter, dünya çapındaki ilk şirketlerden biri olarak yeni bir teknoloji platformunu tanıtıyor: WKP35G frezeleme kalitesi ile Tiger▪tec® Gold.

Şu an yaygın olarak kullanılan özel alüminyum oksit kaplamalı CVD kaliteler ile karşılaştırıldığında, titanyum alüminyum nitrit ile (TiAlN) kaplanmış Tiger▪tec® Gold, fark edilir şekilde iyileştirilmiş özellikleri sayesinde kullanıcılara her zamankinden daha yüksek takım ömürleri, verimlilik ve proses güvenilirliği sağlamaktadır. 

Bu avantajın en önemli nedeni özel kaplama yöntemidir: yenilikçi "Ultra Düşük Basınç’’ CVD (ULP-CVD) ile Walter geleceğin teknolojisini bugünden uygulamaya geçmiştir.

 

Walter'in geliştirdiği yeni TiAlN kaplama talaşlı imalat yapan kullanıcıların artan gereksinimlere en iyi şekilde cevap vermektedir. Bazı özel uygulamalarda Walter Ar-Ge ekibi Tiger▪tec® Gold 'u bir süredir kullanmaya başlamıştı. Burada elde edilen muazzam sonuçlar bu teknolojiyi standart kesici uç programına taşınmasında etkili oldu. Diğer kaplamalarla karşılaştırıldığında üstün özellikleri açıkça görülmektedir: boşluk yüzeylerinde belirgin olarak daha yüksek aşınma dayanıklılığı, daha az tarak tipi çatlak oluşumu ve plastik deformasyonuna karşı çok yüksek direnç. Çelik ve döküm malzeme ile yapılan birçok uygulama testinde, piyasada yaygın diğer ürünlere göre takım ömrü sonuçlarında açık ara önde gelmiştir, hatta bazı uygulamalarda ise bu artış %200 oranına kadar çıkmıştır. Buna ilave olarak kaplamanın altın rengindeki en üst katmanı aşınma belirtilerinin fark edilmesini kolaylaştırmaktadır.

 

13-17 Eylül’de Stuttgart'ta düzenlenen uluslararası AMB metal işleme fuarında Walter, standartları yeniden belirleyecek yeni kaplama teknolojisinin lansmanını başarıyla gerçekleştirdi. Fuar boyunca büyük yankı uyandıran Tiger▪tec® Gold, Avrupa’nın önde gelen sektörel dergisi MM MaschinenMarkt tarafından kesici takımlar alanında inovasyon ödülü MM Award ile en iyi yeni ürün ilan edildi.

 

 

AUTODESK FUSİON 360 İLE TASARIMA FARKLI BİR AÇIDAN BAKIN!

 

27 Aralık 2016 Salı günü, PentaTeknoloji Merkezi’nde tasarım ve imalat süreçlerine farklı bir açıdan bakıyoruz. 

Yıllar ilerledikçe ürün geliştirme süreçleri, hem daha karmaşık hem de teknik iletişime daha çok ihtiyaç duyulan bir hal alıyor.

 

Bu etkinliğimizde amacımız, aşina olduğunuz CAD teknolojisi AutoCAD’i piyasaya sunan Autodesk'ten yine ezber bozan, yenilikçi bir ürün geliştirme aracı olan Autodesk Fusion 360 ile tasarım, teknik iletişim ve imalat süreçlerinin nasıl ilerlediğini görmenizdir.

 

Autodesk Fusion 360 ile neler yapabileceksiniz?

 

·         Mekanik CAD ve Endüstriyel Ürün Tasarımı

·         CAM

·         Bilgisayar Destekli İmalat

·         Mühendislik Araçları ve Simülasyon

·         3B Yazıcılara Direkt Veri Aktarma

·         Tasarım İşbirliği Arayüzü

·         Render (Kaplama)

Ve dahası…

 

Penta Teknoloji Merkezi'nde yenilikçi CAD-CAM-CAE teknolojisi Autodesk Fusion 360 'ın kabiliyetlerine yakından bakacak sınırlı sayıdaki kişiden biri de siz olabilir ve bu sayede ürün geliştirme süreçlerine farklı bir açıdan bakabilirsiniz.

Etkinlik tarihi: 27 Aralık 2016 Salı, 08:30 – 12:00

Etkinlik Adresi:

Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş.

Organize Sanayi Bölgesi 4. Cad. No:1, 34775

Dudullu OSB/Ümraniye/İstanbul, Türkiye

Penta Teknoloji Merkezi-Tesla

 

LCV: autodesk@penta.com.tr

 

Sunucular:

Çetin Yıldırım - Satış Destek Yöneticisi, PENTA Teknoloji

Timuçin Ersin Taşdemir – Teknik Satış Uzmanı – Autodesk Türkiye 

 

 TÜRKIYE’NIN LIDERI TÜPRAŞ’IN TERCIHI LINDE GAZ OLDU

            Gebze, 06.04.2016: Ülkenin lider sanayi kuruluşu Tüpraş, proseslerinde endüstriyel gaz ihtiyacını karşılamak üzere Linde Gaz A.Ş. ile yeni bir işbirliğine imza attı. İzmit Rafinerisi’ne kurulacak Azot Üretim Tesisi‘nin 2017’de faaliyete geçmesi planlanıyor.

 

            Azot Üretim Tesisleri, güvenli ve kesintisiz tedariğin sağlanmasının yanı sıra kullanılan ileri teknoloji sayesinde prosesin uzaktan izlenip kontrol edilebilmesine olanak vermekte aynı zamanda ürün safiyet kontrolü, anında arıza uyarı tespiti gibi birçok gelişmiş teknolojiyi de içerisinde barındırmaktadır.

 

            Tüpraş ile Linde arasında imzalanan sözleşme kapsamında üretim için gerekli olan kesintisiz gaz tedariği sağlanırken bu anlaşmayla Tüpraş ve Linde yıllardır süregelen işbirliklerini de pekiştirmiş oldu.

            Yatırıma ilişkin bilgi veren Linde Gaz A.Ş. Genel Müdürü Mert Alper Kumbaracı “Linde’nin ileri teknolojisi ile hayata geçirilen Azot, Oksijen ve Hidrojen Yerinde Üretim Tesisleri, Türk sanayicisine sadece yatırım, finansman ve işletme avantajlarını sunmakla kalmıyor aynı zamanda ana iş kollarına odaklanma fırsatını getiriyor. Bugün, Linde’nin dünya genelinde 1.000’i aşkın Yerinde Üretim Tesisi bulunmakta olup Türkiye’de ise Karbon Elyaf, Beyazeşya, Margarin, Cam, Demirçelik ve Petrokimya sektörlerinin önde gelen şirketlerine bu teknolojimiz ile hizmet sunmaktayız. Linde Türkiye olarak ülkenin lider sanayi kuruluşu olan Tüpraş’ın İzmit Rafinerisi’ne yeni bir Azot Üretim Tesisi kuracak olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

**********************************************************************************************************************************************************************************CELLENMİŞ DERİN DELİK İŞLEME KATALOĞU ARTIK MEVCUT

 

Derin delik işleme (DDİ) delik çapının 150 katına kadar derinlikte delik delmek için tercih edilen yöntemdir. Sandvik Coromant’ın güncellenmiş kataloğu ve uygulama kılavuzu üreticilere teknik bilgileri, en iyi uygulamaları ve tekli boru sistemleri (TBS), ejektör sistemleri ve namlu matkabı sistemleri için tam takımlama setlerini sunar.

Kullanılan derin delik işleme yöntemi ne olursa olsun delik delmenin temel prensipleri geçerlidir ve üreticiler en kapsamlı ve güncel teknik bilgiler için Sandvik Coromant'a güvenirler. Derin Delik İşleme kataloğu tüm uygulamalar için başlangıç noktasıdır ve ipuçları, yardım, takım tezgahı kurulumu ve sorun giderme bilgileri sağlar. Bu katalogdaki takım ve ürün bilgileri, takım verilerinin alışverişini kolaylaştırmak için uluslararası ISO 13399 standardına uygundur.

 

Bu kataloğun içinde matkap başları (CoroDrill 808, 800 ve 801), delik genişletme kafaları (CoroDrill 818 ve Tmax 424.31) ve namlu matkapları (CoroDrill 428) ve bunların teknik özellikleri, delik derinlikleri, toleransları ve delik çapı aralıkları gibi yardımcı bilgiler de bulunmaktadır. Katalogta ayrıca sıyırarak işleme ve merdane perdahlama takımları, tekli boru sistemleri (TBS) için matkap boruları ve ejektör matkapları ile aksesuarlar ve yedek parçalar da bulunur.

Derin Delik İşlemede Global Uygulama Uzmanı olan Raimo Annanolli şöyle demiştir: “Bu uygulama kılavuzu müşterilerimize önemli düzeyde bilgi sunan önemli bir referanstır. Bu kaynakta delik delme sistemleri, yöntemleri ve takımlar, işleme ve kesme sıvısı önerileri, kesme ilerlemeleri, hızları ve çok daha fazlası açıklanmıştır.”

 

14 dilde mevcut olan kapsamlı Uygulama Kılavuzu ve Katalog, sipariş kodlarını ve malzeme kodları referans listelerini de içerir.  Zorlu fabrika koşullarına dayanabilmesi için ciltli basım halinde mevcuttur ya da isterseniz Sandvik Coromant’ın dijital kütüphanesinde Yayınlar bölümünden çevrimiçi olarak da erişebilirsiniz. Çevrimiçi sürümü sürekli güncellenmektedir, indirilebilir, e-postayla paylaşılabilir ve tüm Sandvik Coromant katalogları ve broşürleri arasında arama yapma özelliği vardır.

Sandvik Coromant

Sandvik global endüstri mühendisliği grubunun bir parçası olan Sandvik Coromant endüstri standartlarını ve talaşlı imalat sanayisinin şimdi ve gelecekte ihtiyaç duyduğu yenilikleri yönlendiren üretim araçları, işleme çözümleri ve bilgi alanlarında liderdir. Eğitim desteği, kapsamlı Ar&Ge yatırımı ve güçlü müşteri ortaklıkları üretimin geleceğini değiştiren, önderlik eden ve yönlendiren işleme teknolojilerinin geliştirilmesini sağlar. Sandvik Coromant dünya genelinde 3100 adedin üzerinde patente sahiptir ve 8.000 üzerinde personel ile 130 ülkede faaliyet göstermektedir.


Daha fazla bilgi için www.sandvik.coromant.com adresini ziyaret edin veya sosyal medyadaki sohbetlere katılın.

*************************************************************************************************

İMALAT ENDÜSTRİSİNE YÖN VEREN PLATFORM  :  WIN EURASIA  

11-14 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan WIN EURASIA Metalworking için geri sayım başladı. Fuar bu yıl sergilenen ürünlerin yanı sıra, özel bölüm ve etkinlikleri ile de ziyaretçilerine zengin bir içerik sunuyor.

 

11-14 Şubat 2016 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan WIN EURASIA Metalworking, imalat sanayiinin liderlerini ağırlamaya hazır. Metalworking Eurasia ve Surface Treatment Eurasia fuarları kapsamında; sac levha işleme ve yüzey işlem teknoloji zincirinin tamamına odaklanacak olan fuar, bu yıl sergilenen ürünlerin yanı sıra özel bölüm ve etkinlikleri ile de sektöre yön verecek.

İlk kez geçtiğimiz yıl düzenlenen Robotics ve Safe@Work özel bölümlerinin yanı sıra bu yıl iki yeni etkinliğe daha imza atan WIN EURASIA Metalworking,  "Automative Supply Chain" adı altında gerçekleşecek özel alanda sac işleme ve yüzey işlem sektörünü otomotiv sektörüyle buluştururken, "Metal İşleme Endüstrisinde Yüzey İşlem Teknolojileri" konulu forum aracılığıyla da yüzey işlem teknolojisindeki yeniliklere odaklanacak.

İleri teknolojiler Robotics çatısı altında

Robotik teknolojilerin üretim süreçlerindeki artan önemine dikkat çekmek amacıyla ilk kez geçtiğimiz yıl düzenlenen ve yoğun ilgi gören Robotics bu yıl ENOSAD (Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği) işbirliği ile ziyaretçilerle buluşacak. 14 firmanın robotik çözümlerini sergileyeceği alanın ortasında oluşturulacak özel forum alanında ise fuar boyunca robotik çözümlerin imalat sanayiindeki yeri ve gelişimi üzerine çeşitli konularda sunum ve paneller gerçekleşecek. Bu alanda katılımı kesinleşen firmalar: Halıcı, E3 TAM, EMF Motor, ENTEK Otomasyon, FESTO, GÜNMAK, HKTM-HİDROPAR, KUKA ROBOTER CEE, MITSUBISHI Elektrik Turkey, NACHI EUROPE, SCHUNK Intec, STAUBLİ, YASKAWA Turkey, FANUC TURKEY.

Otomotiv üretim sürecini Automotive Supply Chain ile keşfedin

WIN Eurasia Metalworking bir yeniliğe daha imza atarak bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Automotive Supply Chain bölümü ile metal ve yüzey işlem sektörünün otomotiv üretimindeki yerini, kurulacak olan üretim bandında canlı olarak ziyaretçilerine aktaracak.  4 gün boyunca 10'a yakın firmanın katılımıyla 600 metekarenin üzerinde bir alanda gerçekleşecek etkinlikte, otomotiv üretim süreçleri şu başlıklar altında aşama aşama ele alınacak: Kesme - Ayırma, İşleme, Şekil Verme, Kaynak ve Bağlantı Ekipmanları, Markalama, Boya ve Yüzey İşlem, Süreçte Kalite Kontrol ve Lojistik.

Parts2Clean ve "Metal işleme Endüstrisinde Yüzey İşlem" Forumu

Surface Treatment Eurasia fuarı kapsamında Parts2Clean markası altında oluşturulacak uluslararası pavilyon ile endüstriyel parça ve yüzey temizleme teknolojileri bir arada sergilenecek. Ayrıca VDMA ve GALDER işbirliği ile Surface Treatment Eurasia kapsamında "Metal işleme Endüstrisinde Yüzey İşlem" konulu bir forum gerçekleştirilecek. 2 gün sürecek forumda öne çıkan konular şunlar olacak: Temizleme ve ön işlem; Yüzey işlem ve kaplama teknolojileri; kaynak ve enerji verimliliği; çevre koruma/emisyonun azaltılması; yüzey teknolojileri aracılığıyla sac işleme süreçlerinin iyileştirilmesi.

İş sağlığı ve güvenliği, Safe@Work'de tartışılacak

İş sağlığı ve güvenliği konusunda yüksek risk taşıyan imalat sanayiine yönelik alınması gereken önlemler ve İSG konusunda Türkiye ve dünyada yaşanan son gelişmeler bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan Safe@Work etkinlikleri kapsamında değerlendirilecek. 5. salonda oluşturulacak özel forum alanında ve konferans salonlarında İSAG (İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği) işbirliği ile gerçekleşecek etkinlikler aracılığıyla, sac işleme ve yüzey işlem süreçlerindeki iş sağlığı ve güvenliği riskleri ele alınacak.

 

Sitede ara

© 2014 Tüm Hakları Saklıdır.